نقل و انتقال سهام

نقل و انتقال سهام در شرکت‌های سهامی خاص

در شرکت‌های سهامی خاص با در نظر گرفتن حداقل 3 نفر سهامدار می‌توان در بین سهامداران تغییر ایجاد کرد. در این حالت سهامدار جدید نمی‌تواند سهامی بیش از سهام موجود در شرکت داشته باشد. به این معنی که اگر فرد جدید قرار است وارد سهامداران شود می‌تواند کل یا بخشی از سهام یک یا چند تن از سهامداران حاضر در شرکت را با رعایت قانون حداقل 3 نفر سهامدار و  موافقت مجمع عمومی فوق‌العاده و یا هیئت مدیره داشته باشد که نمونه آن‌ها را در انتهای این مطلب برای‌تان می‌گذاریم.

توجه داشته باشید در نقل و انتقال سهام هیچ تغییری در نوع سهام، سرمایه و ارزش اسمی سهام نمی‌توان ایجاد کرد و فقط انتقال و جابه‌جایی سهام قبلی ممکن است.

پس از تشکیل مجمع و تنظیم صورتجلسه خریداران و فروشندگان سهام می‌بایست با در دست داشتن صورتجلسه به اداره مالیات مراجعه کنند و اقدام به پرداخت مالیات انتقال سهام و  اخذ گواهی نقل و انتقال سهام کنند.

توجه داشته باشید حتی در صورت توافق مجمع به هیچ‌وجه نمی‌توان سهام شخصی را بدون موافقت آن فرد به شخص دیگری واگذار کرد.

جهت تصویب نقل و انتقال سهام در مجمع عمومی فوق‌العاده حضور و موافقت بیش از نیمی از سهامداران و در جلسه هیئت مدیره حضور اکثریت عددی هیئت مدیره الزامی است.

پس از انجام مراحل بالا می‌توانید با مراجعه به صفحه تغییرات ما آموزش مربوط به ثبت صورتجلسات را مطالعه کنید و به راحتی اقدام به ثبت افزایش سرمایه خود کنید. همچنین می‌توانید با تماس با کارشناسان ما صفر تا صد این کار را به ما بسپارید.