جا به جایی شرکا در شرکت مسئولیت محدود

جابه‌جایی شرکا در شرکت مسئولیت محدود

در شرکت‌های مسئولیت محدود و موسسات غیرتجاری در صورتی که نیاز به تغییر شرکاء باشد می‌توان به دو صورت عمل کرد که هر دو در مجمع عمومی فوق‌العاده و موافقت اکثریت عددی که بیش از نیمی از سرمایه را در اختیار دارند عملی می‌شود، که می‌تواند به صورت نقل و انتقال سهم‌الشرکه باشد یا ورود و خروج که در صورتی که جابه‌جایی شرکا به صورت نقل و انتقال سهم‌الشرکه باشد عملی شدن این انتقال نیاز به تنظیم سند صلح تنظیم شده در دفترخانه‌های رسمی دارد، مگر در شرایط الزام ما این روش را پیشنهاد نمی‌کنیم چون بسیار طولانی‌تر و پرهزینه‌تر از ورود و خروج می‌باشد.

در ورود و خروج، شریک جدیدی که قرار است وارد شرکت شود طی صورتجلسه‌ی مجمع عمومی فوق‌العاده وارد شرکت می‌شود و سپس شریکی که قرار است از شرکت خارج شود طی صورتجلسه‌ی مجمع عمومی فوق‌العاده که ساعتی متفاوت با صورتجلسه ورود دارد از شرکت خارج می‌شود نمونه صورت جلسه ورود و خروج شریک رو می‌توانید در انتهای این مطلب داشته باشید.

در صورتجلسه ورود و خروج شما نیاز به تنظیم سند صلح و یا مراجعه به اداره مالیات جهت پرداخت مالیات انتقال سهم‌الشرکه نخواهید داشت.

لازم به ذکر است که در شرکت مسئولیت محدود شخصی که به عنوان شریک جدید وارد شرکت می‌شود می‌تواند سرمایه شرکت را افزایش دهد و یا شخصی که خارج می‌شود با دریافت سهم‌الشرکه خود سرمایه شرکت را کاهش دهد فقط در طول این پروسه نباید شرط حداقل 2 نفر شریک در شرکت‌های مسئولیت محدود نقض شود.

پس از انجام مراحل بالا می‌توانید با مراجعه به صفحه تغییرات ما آموزش مربوط به ثبت صورتجلسات را مطالعه کنید و به راحتی اقدام به ثبت افزایش سرمایه خود کنید.

همچنین می‌توانید با تماس با کارشناسان ما صفر تا صد این کار را به ما بسپارید.