موسسات خیریه  عموما عام‌المنفعه و غیرتجاری و غیرانتفاعی و بدون هیچ فعالیت سیاسی توسط اشخاص حقیقی یا اشخاص حقوقی ایجاد می‌شود و اهداف آن ارائه خدمات به افراد و خانواده‌های نیازمند، بانوان سرپست خانوار، کودکان بی‌سرپرست، کودکان بدسرپرست، آسیب‌دیدگان، افراد کم‌توان و … می‌باشد.
لازم به ذکر است ثبت این‌گونه موسسات نیاز به اخذ مجوز ار سازمان بهزیستی دارد، که شرایط خاصی برای ارائه مجوز دارند.
معمولا پس از اخذ مجوز، بهزیستی اساسنامه و صورتجلسه موسسین مختص به خود را جهت ارائه به اداره ثبت شرکت‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند.

مراحل و مدارک ثبت موسسات خیریه

بعضی از شرایط اخذ مجوز موسسات خیریه عبارت است از:

1- تابعیت جمهوری اسلامی ایران
2- داشتن صلاحیت علمی، تخصصی و فنی اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل قبل از دریافت مجوز تاسیس
3- مدیر عامل موسسه باید حداقل دارای مدرک تحصیلی دیپلم باشد.
4- حضور حداقل دو نفر دارای مدرک کارشناسی مرتبط با فعالیت موسسه در اعضای هیئت مدیره الزامی است.
تبصره: 8 سال سابقه کار مرتبط برای کارکنان بازنشسته یا بازخرید سازمان بهریستی که حداقل دارای مدرک تحصیلی دیپلم باشند و 4 سال سابقه کار مرتبط برای دارندگان مدرک کارشناسی غیرمرتبط معادل مدرک کارشناسی مرتبط محسوب می‌شود.
5- حداقل دارایی موسسه خیریه سی میلیون ریال است.
6- دارا بودن حداقل 23 سال سن برای تمام اعضای هیئت مدیره، مدیر عامل و بازرسین موسسات
7- داشتن مکان ثابت و مناسب که به تایید بهزیستی استان رسیده باشد.

در صورت دارا بودن شرایط فوق و اخذ مجوز و اساسنامه مصوب سازمان بهزیستی و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین ممهور به مهر بهزیستی و تکمیل اظهارنامه ثبت موسسات غیرتجاری، شما می‌تواند درخواست خود را  جهت ثبت موسسات خیریه  در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ثبت کنید

جهت انجام این کار کافی است با مراجعه به صفحه ثبت موسسات غیرتجاری ما، به آموزش پذیرش ثبت موسسات غیرتجاری در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری دسترسی داشته باشید و به راحتی موسسه خیریه خود را به ثبت برسانید. همچنین تنها با یک تماس می‌توانید از مشاوره رایگان مشاورین متخصص ما بهره‌مند شوید.

Call Now Buttonجهت مشاوره رايگان تماس بگيريد
چطور مي تونيم کمکتون کنيم